Substráty a hnojiva

Pro správný růst a výživu vašich rostlin, trávníku či ovoce a zeleniny je nezbytné použít při jejich výsadbě kvalitní substrát a následně správně a pravidelně používat zahradní hnojiva.

Nabízíme prodej mnoha druhů hnojiv, mezi přírodní (organická) hnojiva patří např. koňský, slepičí, a kravský hnůj, tedy hnojiva s obsahem přírodních látek jako je právě náš substrát. S výběrem vhodného substrátu a hnojiva Vám rádi poradíme, ale pro představu nabízíme hnojiva a substráty pro tyto rostliny: rododendrony, borůvky a jiné kyselomilné rostliny, bylinky, jahody, růže, trvalky a mnoho dalších. Obzvlášť pro pokojové rostliny je substrát velmi důležitý, protože nemají přirozený přísun živin, proto jsou naše substráty obohaceny o aktivní humus a hnojivo Vitality komplex. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat! Rádi vám pomůžeme vybrat to správné hnojivo pro Vaše rostliny a květiny.

Proč používat zahradní hnojiva

Základní prvky výživy rostlin tvoří draslík (podporuje zrání plodů a odolnost proti škůdcům), dusík (podporuje růst rostlin) a fosfor, proto je potřeba pomocí zahradních hnojiv odebírané živiny do půdy neustále navracet.