Jahody

Jahody jsou bohatým zdrojem vitamínu C. I díky tomu a jejich nezaměnitelné chuti jsou velmi populární. Sazenice jahod z Vraňan (velkoplodé jahody, stáleplodící jahody, ...) můžete zakopit v našem zahradnictví.

Pokud chcete pěstovat jahody, nepotřebujete k tomu velkou plochu, na pár keříků vám stačí i malý kousek půdy. Nevíte si rady jak jahody pěstovat? Nebojte se na nás obrátit v našem zahradnictví. Moc rádi vám pomůžeme a poradíme.

Pro správné pěstování jahod je důležité vybrat odrůdu, slunné místo a dostatečné množství živin v půdě. Rozlišujeme dvě základní odrůdy jahod a to lesní a zahradní. Odrůdy se odlišují charakteristickými znaky, mezi které například patří vůně, velikost či chuť. Podle místa zasazení se odvíjí i úroda jahod, čím slunnější tím lepší.

U nás v sortimentu najdete:

  • Karmen - česká odrůda s atraktivními velkými, ledvinovitými plody, tmavě červené, lesklé barvy. Dužnina je tmavě červená, šťavnatá s dutinkou. Chuť je velmi sladká a aromatická. Odrůda má velkou plodnost a je odolná vůči chorobám. Plody o váze až 200g.

  • Senga sengana - velice oblíbená odrůda, plody dobré kořeněné chuti střední velikosti, tmavě červené lesklé barvy. Dužnina je středně pevná, šťavnatá. Chuť je sladce navinulá a aromatická. Plodnost je velká, jedna rostlina má až 150 plod.

  • Karmen
  • Senga sengana